Puchar Świata 2012

Puchar Świata w Jakuszycach 2012

W dniach 17-18 lutego 2012 roku po raz pierwszy w Polsce mogliśmy podziwiać najlepszych biegaczy i biegaczki na świecie. Puchar Świata zawitał na Polanę Jakuszycką.

Dzień pierwszy to sprinty technika dowolną, niestety naszej Justynie nie udało się awansować do finału, ale i tak pokonała Marit, całe szczęście.
Nas najbardziej interesował bieg techniką klasyczną na 10 km następnego dnia. Na początek wystartowali mężczyźni na 15 km, po nich do boju ruszyły panie. Oczekiwania były olbrzymie, liczyliśmy na zwycięstwo naszej Królowej Justyny, ale wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Atmosfera była znakomita. Kibicowaliśmy wszystkim bez niechęci. Robiło się naprawdę gorąco, a na końcu ma wystartować Justyna, a za nią Marit, miały do pokonania dwa okrążenia.
Po pierwszej pętli jeszcze nic nie było przesądzone choć Justyna miała przewagę, którą znacznie powiększyła na drugim okrążeniu i zdecydowanie wygrała i założyła koszulkę liderki Pucharu Świata. Na mecie było mnóstwo pięknych i wzruszających momentów zarówno ze strony kibiców jak Justyny Kowalczyk.
W świat poszła opinia, że Jakuszyce to idealne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego oraz że Polacy
to gościnny naród, który pokochał bieganie na nartach dzięki swojej mistrzyni Justynie Kowalczyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PROSZĘ O KOMENTARZE Z ZACHOWANIEM KULTURALNEJ FORMY