28 paź 2012

Pierwszy śnieg cz.2

Jeszcze o pierwszym w tym roku śniegu.


W nocy było -5, rozpogodziło się, przestało wiać i stanęło na razie na 30 cm świeżego śniegu. Jak wczoraj wspominałem, postanowiliśmy całą rodziną. wybrać się na narty biegowe.Wyruszyliśmy spod domu, na początek na przełaj przed siebie po lesie by przetestować narty i kije terenowe Karhu Narty Jakt dość krótkie bo 160 cm, ale szerokie na 10 cm, co daje nam dobrą wyporność i manewrowność po lesie, a kije Eagle Snow dlatego terenowe bo mają nigdzie niespotykane talerzyki o średnicy 13 cm, co sprawia, że nie zapadają się w głęboki śnieg.
Balet na pierwszym śniegu

Karhu Jakt i Kije Eagle Snow

Rękojeść z szerokim wygodnym paskiem
Następnie skierowaliśmy się na Polanę Jakuszycką, aby zobaczyć czy jakaś trasa jest już ubita ratrakiem i czy ktoś już biega.
Jak widać na zdjęciu Stowarzyszenie Bieg Piastów ubiło Polanę. Choć śniegu jeszcze nie wiele, to kilku spragnionych biegania na nartach, podobnie jak my postanowiło spędzić niedzielę w Jakuszycach na nartach. Warto było, bo pogoda była dziś piękna i śnieg.
Trasa rolkowa koło domków

Mała pętla ubita przez ludzi

Dobra pogoda, więc można poćwiczyć umiejętności strzeleckie z kija narciarskiego.
Maja na strzelnicy - strzelanie bazbłędne
Miło spędziliśmy tę piękną niedzielę, szczęśliwi i troszkę zmęczeni wróciliśmy do domu.


Pociąg rodzinny


Brakło trochę sił

4 komentarze:

 1. Ja również nie mogę się doczekać śniegu chociaż jeszcze jakiś czas temu nie cierpiałem zimy :) Byłem nawet w sklepie już rozglądać się za nowymi nartami ale jeszcze nie ma w sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam do nas my narty mamy w ciągłej sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że narciarstwo daje wam dużą frajdę i sprawiają wiele radości. Ja też lubię zimę w górach. Tam nie brakuje śniegu i można śmigać na nartach z przyjaciółmi lub rodziną. To naprawdę świetny sposób na spędzenie wolnego czasu zimą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżdżenie na nartach - super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń

PROSZĘ O KOMENTARZE Z ZACHOWANIEM KULTURALNEJ FORMY