3 lis 2015

fot.portal CzechXCskiteam

Szkolenie serwisowe  w Libercu


Wczoraj 2 listopada w czeskim Liberce, w siedzibie miejscowego klubu sportowego Dukla Liberec, odbyło się szkolenie serwisowe dotyczące  sportowego serwisowania nart biegowych.
Szkolenie prowadzili serwismeni kadry czech Pan Jan Pesina oraz serwismen Łukasza Bauera Vit Zahula. Na spotkanie przybyło około 50 osób głównie, byli to trenerzy dzieci i młodzieży.

Byłem tam i widziałem wszystko.

Całe szkolenie rozpoczęło się od przedstawienia zasad doboru sprzętu dla zawodnika, sposobów testowania i doboru nart po smarowaniu.

Jan Pesina i Vit Zahula


 Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna: smarowanie parafinami, proszkami, przyspieszaczami i zakładanie struktur na  poślizg. Następnie wykładowcy zajęli się smarowaniem na trzymanie smarami twardymi i klistrami.
Jedna z teczek serwismena.


 Przedstawiono także sposób przygotowania narty z mikrołuską. Podczas trwania wykładu można było zadawać pytania i takie padały z sali, a trzeba tu dodać, że były to pytania świadczące o tym, że słuchacze są dobrze zorientowani o czym mowa. Ogólnie atmosfera spotkania była bardzo miła, a prowadzący chętnie zdradzali sekrety swojego zawodu, bardzo dużo można było się nauczyć na tym spotkaniu. 

Bardzo brakuje takich szkoleń na tak wysokim poziomie u nas w kraju.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

PROSZĘ O KOMENTARZE Z ZACHOWANIEM KULTURALNEJ FORMY